Activity Compact (wersja podróżna)
Ta gra to klasyczne kalambury w podróżnej wersji. Są hasła łatwe, są też trudne. Stopień trudności zgadza się z rzeczywistością. Gracze na zmianę losują hasła i przedstawiają je swojej drużynie na jeden z trzech sposobów: rysując, opisując słownie lub za pomocą pantomimy. W tej grze jest sporo aktorstwa i towarzyszy jej zawsze dużo śmiechu.
1, 2, 3! Szukam!
W tej zabawie może wziąć udział nawet 8 graczy. Na stole w różnej ilości pojawiają się zwierzęta. Trzeba zapamiętać, co to za zwierzaki, jak są ułożone, który jest czyim sąsiadem itd. Następnie wszyscy zamykają oczy, a jeden z graczy wyciąga kartę, która mówi mu, jakich zmian na planszy ma dokonać – przestawić jakąś figurkę, zamienić je miejscami lub kogoś ukryć. Zadaniem pozostałych jest odgadnąć, jaka zmiana na zwierzęcym podwórku nastąpiła. Fajna rodzinna zabawa!
Brainbox
To świetna gra pamięciowa. Najpierw patrzymy na rysunek na karcie, następnie kartę odwracamy i losujemy pytanie dotyczące szczegółów tego, co widzieliśmy. Jeśli na rysunku była sala lekcyjna, to mogą się pojawić pytania typu: ile było w niej ławek, jakiego koloru kreda leżała przy tablicy lub czy mapa na ścianie przedstawiała Europę. Bardzo fajna rodzinna gra, która uczy uważności na detale.
Dobble
Tej gry nie trzeba przedstawiać. Jej doskonałość polega na prostocie – trzeba odnaleźć takie same symbole na dwóch różnych kartach. Każdą parę kart łączy tylko jeden symbol. Świetna zabawa zarówno dla młodszych, jak i starszych.
Czy wiesz, który zwierz?
Bardzo prosta, szybka, ale jednocześnie mądra gra. Rozkłada się 36 kart ze zwierzętami, a następnie odwraca jedną, która mówi, jakie zwierzaki musimy z tego grona odnaleźć – np. z porożem, roślinożerne, latające, znoszące jaja itd. Kto trafi więcej, ten wygrywa.
Lato z komarami (wersja karciana)
Gra przypomina Makao i UNO. Polega na wykładaniu przez graczy ponumerowanych od 1 do 6 komarów. Zasada jest taka, że na dany numer można położyć jedynie ten sam lub o jeden większy. Powyżej 6 można położyć kartę „Bzzz”, a na nią z kolei kartę numer 1. Jeśli nie mamy odpowiedniej karty, dobieramy kolejną z talii. Wygrywa ten, który pierwszy pozbędzie się wszystkich kart. Komary są przeurocze.
Sen
Celem tej gry jest stworzenie snu z jak najmniejszą liczbą kruków. Sen można skomponować za pomocą czterech kart, z tym, że możemy podejrzeć tylko dwie z nich. Każda karta oprócz pięknej grafiki, w rogu ma podaną liczbę kruków. Runda kończy się wtedy, kiedy jeden z graczy uważa, że ma najmniej kruków w swoim śnie – wtedy krzyczy „Pobudka”. Gra kończy się, gdy ktoś uzbiera 100 kruków. Wygrywa ten, kto będzie miał ich najmniej.
Gry podróżne to obowiązkowy punkt na każdej liście rzeczy do zabrania na wakacje z dziećmi. Sprawdzą się w każdej trudniejszej sytuacji oraz pozwolą rozładować emocje. Jeśli zastanawiacie się, jakie gry na wyjazd dla dzieci zabrać ze sobą, warto postawić na te najpopularniejsze, które zostały przetestowane przez tysiące rodzin. Prosta zabawa może okazać się strzałem w dziesiątkę - zaangażuje wszystkich graczy i pozwoli przyjemnie i z uśmiechem spędzić czas.